| Maree1 a întrebat:

Doar ce am instalat windows 10 iar in task managar la disk imi arata 100% desi ruleaza cateva programe cu memorie mica 0, 1mb, 0,8 mb. Stie cineva de ce? Cateodata scade si la 2-5% dar rar. La fel face si la procesor doar ca aici sunt momente cand urca la 90+ apoi revine la normal. Din ce cauza ar putea fi?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Probabil că nu ai PC-ul suficient de puternic pentru aplicațiile care rulează în acel moment, și de aceea îți ocupa așa mult. Este și asta o posibilitate. Dacă problemă persista, poți reinstala windows-ul. Daca tu crezi că ai PC-ul bun, poți să îmi dai specificațiile sale și cam ce rulezi tu in general pe el că poate așa reușesc să aflu cam ce ar putea fi mai exact, asta bineînțeles dacă dorești.

| NLS a răspuns:

Isi face update-urile.
Ce Kit de instalare ai folosit?
Unul scos azi de pe site-ul oficial?
Sau unul pe care il aveai scos de mai demult?

| Maree1 explică (pentru NLS):

Scos de pe site, bagat pe stick si imediat instalat pe laptop.

| ABrmA a răspuns:

Ai instalate driver pe el?

| Maree1 explică (pentru ABrmA):

Nu. Am instalat windows si dupa am instalat chrome