| Vyrnfa a întrebat:

Salut, e vreo problema daca imi ajunge temperatura la 80-85C la placa video si 70-75C la procesor cand joc GTA V, tin sa mentionez ca nu am pus setarile pe maxim, dar nici pe minim. Daca e vreo problema ar trebui sa schimb coolerul de pe procesor( i-am schimbat pasta acum 10 luni) si pasta de pe placa video?+ ca mi se aude urat, ventilatoarele ajung la 95-100%

10 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai ce procesor ai? ce model? cred ca ar trebui sa schimbi coolerul de la procesor.

| Vyrnfa explică (pentru octav005):

Salut, procesorul e Intel Core 2 Quad Q6600 e de 2, 4. Si placa video Nvidia Gforce GT 630 2GB. Tin sa precizez ca mi se incalzesc pe mai multe jocuri. Cand am fost sa-i puna pasta mi-a spus baiatul ala ca daca mi se mai incalzeste trebuie sa ii schimb coolerul procesorului. Si cred ca placii video ii trebuie pasta

| octav005 a răspuns (pentru Vyrnfa):

La procesor ii trebuie un cooler cuTDW minim de 105w asa scrie la producator. ce cooler ai? ce model?

| Vyrnfa explică (pentru octav005):

Salut, pe cooler scrie mCUBED Information Technology GmbH X12 50-1750 rpm 12v 3.6w

Răspuns utilizator avertizat
| Vyrnfa explică (pentru RespectMirceaVulcanescu):

Pai si ce ar trebui sa fac sa ii pun pasta termoconductoare?

| octav005 a răspuns (pentru Vyrnfa):

Dar nu stii modelul?

Răspuns utilizator avertizat