| florin1998florin a întrebat:

Salut,
este bun acest sistem pentru gaming:
-placa video (Gigabyte GA 970A UD3P
-sursa(Thermaltake Berlin 630W)
-RAM (4GB Kingston HyperX Blu)
-procesor(FX 6300)
-placa video:
1.Gigabyte AMD Radeon R9 270X
SAU
2.Gigabyte GeForce GTX 660

multumesc,

13 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Iti recomand sa citesti articolul acesta, te va ajuta sa te hotarasti. Sistemul tau este relativ ok, dar nu este destul de echilibrat. Configuratia de aici este mai ok... http://recomandare.info/configuratie-pc-gaming-2014.html

| stlucian a răspuns:

Vrei un sistem pentru gaming? Bun/ fiabil:

http://videotutorial.ro/......hid-video/

Daca ai buget

mai jos video

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S.am mai spus sursa e OK

| florin1998florin explică (pentru stlucian):

Dar sistemul care l-am ales eu este bun?
Mi-ae trebui si SSD sau e de ajuns HDD

| stlucian a răspuns (pentru florin1998florin):

Puntru a fi mai fiabil instalezi SO pe SSD(sistemul de operare) si jocurile pe HDD.
Pornirea PC-ului se va face mult mai repede+daca vrei sa faci un backup ai loc.

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Alege SSD mai convenabil si un HDD pentru stocare

| florin1998florin explică (pentru stlucian):

Si sistemul care l-am ales eu este bun.

| stlucian a răspuns (pentru florin1998florin):

Pai parca am mai spus parerea mea.
TU ce VREI de FAPT?
UNUL bun si fiabil sau ce vrei tu?
Tu alegi fara resentimente clar!
Daca vrei sa te tina 1-2 ani e problema ta! Eu doar ti-am facut o platforma in functie de ce am crezut eu ca vrei.
Apoi sa stii ca la un gaming mai trebuie si un mauce pe masura + o tastatura adecvata.

| florin1998florin explică (pentru stlucian):

Dar voiam sa stiu daca sistemul pe care l-am scris eu e tot fiabil si bun.

| sltlp a răspuns (pentru stlucian):

Daca ala e site-ul tau, e bine sa stii ca nu ai o treaba cu acest domeniu. te doare numai sa faci bani, si atat.

| stlucian a răspuns (pentru florin1998florin):

Te inteleg dar nu pot da relatii pe produse pe care nu le-am testat personal!
Sunt multe si nu pot deocamdata sa fac fata mai ales la capacitatea maxima!
Mai intereseaza-te si la alti cunoscatori.
Doar cu atat pe moment pot sa te ajut.

Cu respect stlucian thumbs up

| stlucian a răspuns (pentru sltlp):

Iesti PROST informat! Sau asa esti tu!

| sltlp a răspuns (pentru stlucian):

Din bucurie pentru mine si nefecirire pentru tine, nu sunt mai prost decat esti tu. Daca tu icna recomanzi x4 965, in conditiile in care nu se mai fabrica si 6850, asta e, te caracterizeaza. Auzi, dar vezi ca exista un athlon 64, poate le recomanzi si pe alea. Eu intelegi ca iti place it-ul, dar nu te caracterizeaza.
Alt exemplu, e rahatul asta de configuratie: http://videotutorial.ro/......nta-pret/. Cum sa pui ma 16 gb ram si i3? Dar cum ziceam... te caracterizeaza. Dorinta de a face bani. afilierea. napasarea si ingamfarea.