| Idriceanu_Robert_1980 a întrebat:

Salut,este bun PC-ul meu? are urmatoarele configuratii ma refer la jocuri :Intel(R)Pentium(R)Dual CPU E2220 @ 2. 40GHz Memory (RAM) 2, 00GB Windows7 Ultimate 32 bit VIDEO:NVIDIA GeForce 8400GS Total Avaible Graphics Memory 1790 MB Dedicated Video Memory 1024 System VIdeo Memory 0 mb Shared System Memory 766 MB Hard 320 GB

Răspuns Câştigător
| marian5693 a răspuns:

E cam slabut sistemul, dar iti merg jocurile mai vechi. Astea noi o sa ti se miste urat. Ca sa poti rula jocurile astea mai recente tie iti trebuie cel putin un procesor triple-core, 4 gb ram si alta placa video de 1gb, pentru ca aia a ta e praf, fara suparare.

| Idriceanu_Robert_1980 explică (pentru marian5693):

Eu am un Dell dala mic ma cum bag ditai placa video? imi poti da un site cu placa video de aia low profile?

| marian5693 a răspuns (pentru Idriceanu_Robert_1980):

Cum adica Dell mic? Poti sa lasi un link cu modelul tau? Sau macar modelul placii de baza.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai ne intrebi pe noi, nu e PC-ul tau?
Vrei sa vezi cum arata un PC, uite aici: http://www.epasystems.ro/dell-alienware-area-51-editia-2014/

| Jipa95 a răspuns:

La jocuri apaurute pana in 2008, e numai bun.

| Petru_Leonard_1993 a răspuns:

Placa Video nu e buna, e dedicata, 2 GB RAM sunt cam putini si nu e cine stie ce procesoru tau...

| Alexandru2002XX a răspuns:

Schimbati componentele