| iamSeBy a întrebat:

Eu am internet de la Orange, stic, care are inauntru o cartela Orange, abonament, cu 4GB trafic de internet, si am si un Samsung Galaxy Gio si ma gandeam intr-o zi daca ar merge sa bag cartela de la Orange in telefon sa folosesc internetul, dar nu merge. Stiti de vreun program, sau ceva pentru telefon, sa pot folosi traficul respectiv pe telefon, ca nu imi petrec asa mult timp la calculator si il cam platesc degeaba?

2 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Cumpără un Router Wireless, compatibil cu modelul tău de modem (stick). Conectează modemul la router și ai internet toată casa, și pe calculator, și pe telefon, chiar pe mai multe. Eu am de la Vodafone și conectez un desktop, două laptop-uri și două telefoane. Fără costuri suplimentare. pentru a verifica dacă un router e compatibil cu modemul trebuie să intri pe site-ul producătorului ruoterului.
Succes!

| eduardpuiu93 a răspuns:

Acea cartela SIM e specifica si merge numai la modemuri de internet wireless de la Orange. Daca vrei internet de la Orange pe telefon, achizitioneaza o alta cartela SIM si cu orice extraoptiune de voce activata, vei avea si trafic de date.