| watchmen a întrebat:

Eu am niste probleme cu mouseul.
Am avut un mouse pe ps2 care se bloca pointerul pe ecran. L-am schimbat cu unul pe usb care a mers cam o saptamana, acum acesta se blocheaza (dar spre deosebire de cel pe ps2 isi revine in vreo 2-3 sec) cand se blocheaza se aude ca si cand as baga si as scoate un flash usb
Ati mai avut probleme de genu asta? si cum le-ati rezolvat?

Răspuns Câştigător
| m4them4tic a răspuns:

E posibil sa ai probleme la placa de baza, atat de hardware cat si software.Nici eu nu stiu sigur deoarece nu am intampinat probleme de genul, dar cert e ca de la placa de baza e

8 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Daca ai bagat si win, mai mult ca sigur e problema de hardware, ceea ce e cam nasol.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Mouse-ul este problema, ai incercat sa il schimbi cu unul nou nu?

| watchmen explică:

Am instalat si win si face aceleas probleme sad

| watchmen explică:

E al doilea mouse crying

| BcB8989 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu mouse-ul dar le-am rezolvat de abia dupa ce mi-am KAV antivirus de 2010, nu imi mergea scroll-ul, dupa ce am scanat cu KAV de 2010 am gasit virusul, si apoi nu am mai avut probleme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai instalat windosul ai avut cumva conectat altceva decat mouse si tastatura. Adica, ca daca ai avut conectat joistick, boxe, volan, microfon si alte lucruri in afara de mouse si tastatura. Daca e asa, probabil de aia nu iti merge ca in timpul instalarii windosul a incercat sa-ti gaseasca si sa-ti instaleze drivere pentru alea si te-ai ales cu cateva erori. Daca nu a fost asa ci doar mouse si tastatura ai avut conectat atunci chiar nu stiu care ar fi problema. O da si un mic sfat cand insatalezi windosul: sa ai conectat la calculator numai mouse si tastatura si cand iti arata acele obtiuni de formatare alege ntfs fara sa aiba la sfarsit in paranteza quick ( quick ) ci doar ntfs simplu. O sa dureze mai mult dar o sa-ti formateze partitiile cum trebuie si reduci riscul de astfel de erori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai probleme cu placa de bază. Genul ăsta de probleme sunt datorate unui chipset cu belele. N-ar fi exclus și un al doilea mouse cu bube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme cu placa de baza.sau cu una din placile de pe placa de baza care functioneaza deficitar, blocand pentru moment pc-ul(nu numai mouseul). am patit si eu aceeasi treaba de la o placa de retea defecta