| luci0801 a întrebat:

Salut, eu am o placa de baza cu dd3 si dd2 combo si as vrea sa inlocuiesc memoria mea cu una dd3. Credeti ca va merge? Trebuie sa tin cont si de frecventa altor componente. Si pe placa de baza scrie ca suporta memorii ram cu frecvente intre 1600 si 800, imi va merge cu frecventa de 1333?

Răspuns Câştigător
| Ciociu_Cosmin_1997 a răspuns:

Ce placa de baza ai?
Iti iei cpu-z si te uiti ce placa ai iar apoi mergi pe site ul producatorului si dai la memorii suport sau ceva de genu!
O sa ti apara niste coduri si asa vezi daca rami sunt compatibili cu placa ta!

| luci0801 explică (pentru Ciociu_Cosmin_1997):

Placa mea de baza este un asrock n68c-s ucc.
Cred ca am gasit codurile dar nu inteleg ce fac cu ele, iti las aici link-ul cu codurile : http://www.asrock.com/mb/memory/N68C-S%20UCC.pdf.
Si eu as vrea o memorie de 2 gb pe dd3.

2 răspunsuri:
| Ciociu_Cosmin_1997 a răspuns:

No si acuma copiezi codul pe un site! es eMAG si o sa ti apara!