| KD_Ionuț_1994 a întrebat:

Salutare, am o placa de baza care suporta memorii RAM de 1333. Si, as vrea sa îmi cumpăr niste plăcute de memorie RAM de 1600 Ghz sau Mhz cum le zice.
Întrebarea mea este:
Poate rula memoria de 1600 pe o placa de baza care suporta 1333?
Vă mulțumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nu are sens sa investesti intr-o memorie ram cu frecventa mai mare decat cea suportata de placa de baza. Memoria ram va lucra la frecventa maxima a placii de baza.

1 răspuns:
| AndreiM77 a răspuns:

Da vor rula, dar nu la frecventa de 1600 si 1333 pe care o suporta placa de baza.