| romanaols a întrebat:

Salut, eu am un laptop TOSHIBA. si daca vreau sa inregistrez ceva cu el nu se aude decat FOARTE FOARTE incet. daca dau sonorul la maxim se aude ingrozitor de incet. eu credeam ca lapotpurile au microafoane bune. ma rog, daca instalez audio editor sau oricare orogram de editat sunete, si ma inregistrez cand cant sau zic ceva, dau la amplificare. se aude tare, dar vreau sa filmez pe movie maker si sa se si auda ce zic fara sa tin microfonu in mana (am un micrifon care seamana cu unul real, de cantat si daca filmez se vede cand il tin)... ce as putea sa fac sa se auda mai tare pe ACEST laptop. fundA

Răspuns Câştigător
| poliku a răspuns:

Vorbeste foarte aproape de el asta ar fi o idee.Cu toate ca microfoanele laptopurilor ar trebuie sa fie mai sensibile ca celelalte normale, poate in cazul tau nu e sau e chiar astupat de praf sau alte chestii.Cand spun sa vorbesti mai aproape spun ca laptopul are o mica gaura undeva asta depinde de model prin care trece sunetu si vine cpturat de microfon dar imi imaginez ca vrei s ate si filmezi si nu vei putea face asta asa ca te sfatuiesc sa iti cumperi alt microfon separat de exemplu sunt camere web cu un bun microfon incorporat dar si aici depinde de modele... oricum alt microfon (extern)care il poti ataasa pe masa, monitor etc o sa rezolve problema.

1 răspuns:
| alipisi1 a răspuns:

Pai nu ai puteaface nimic ...toshiba e destul de bun si nu il duce la reparat e o prostie