| GEORGEGEO5 a întrebat:

Salut, eu vreau sa imi cumpar un router portabil cu cartela si nu stiu ce sa aleg. Mie imi trebuie internet pentru 2 telefoane si un laptop si vreau sa stiu daca 50 Mbps viteza de descărcare este de ajuns.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Banuiesc ca tu vorbesti de modem nu de router, pentru ca nu exista router cu cartela sim! Apoi acel modem cu cartela sim e slaba rau, dar daca nu ai pretentii mari, e treaba ta... Oricum eu iti recomand Internet wifi daca nu este tras internetul cu cablu in zona ta! E mai slaba decat cea cu cablu dar de 10 ori mai buna decat modemul cu sim!
Am avut amandoua si stiu ce zic, uita de modem cu sim, are netul jalnic si platesti dublu fata de cel pe wifi!
Mergi la Vodafone sau la cine vrei si zici ca ai nevoie de net wifi in casa ca in zona ta nu exista net pe cablu! Vor intelege ce vrei si iti vor da mai multe pachete de oferta, alegi ce ti se va potrivi! Bafta!

| GEORGEGEO5 explică (pentru lpavel):

Imi trebuie la laptop pentru un film un Youtube si la telefon pentru whatsapp, Facebook. Si nu sunt in Romania sunt in Austria la munca si imi este mai bun un modem pe cartela sim pentru ca nu am o chirie stabila acolo si internetul pe telefon costa destul de mult

| lpavel a răspuns (pentru GEORGEGEO5):

Aha, acum te inteleg... Pentru astea iti ajung cei 50mbps daca nu descarci sau incarci filme/clipuri de pe net! Descarcat mai poti oarecum, incet dar ar mai merge dar de incarcat sa nici nu incerci laughing