| lintu08x a întrebat:

Exista acea aplicatie numita "whatsapp" care consuma foarte putin net. Am o mica nedumerire. Daca plec din tara, cam care ar putea fi costul pentru datele primite/trimise pe whatsapp, aveti vreo idee? Asta in conditiile in care in 4 luni mi-a mancat cam 5 mb de net. Eu ar cam trebui sa plec o saptamana. Va rog, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| salomeea27 a răspuns:

Tarifele sunt diferite in functie de provider-ul de telefonie si de tara in care vrei sa folosesti data roaming. Cauta pe site-ul provider-ului (Orange/Vodafone) si ai sa gasesti tarifele in functie de tara. (De ex. daca esti din UK si folosesti serviciul de date in RO tariful este de aprox £3 / 1MB)

Tarife date roaming Orange
http://www.orange.ro/services/roam-date-ro.html

P.S. 1MB de text inseamna peste 1mil de caractere sau peste 200, 000 cuvinte.