| geomnb a întrebat:

Salut, exista pe piata acumulatori de mari putere: ma refer sa mearga un pc/tv+ decodor, ca un generator pe benzina nu ma risc., in America am vazut multe din acestea doar ca mergeau cu 110 v. acolo era un aparat care se incarca la curent si cand cadea curentul introduceai prizele intr-un stecher de-al lui. mersi

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Nu stiu insa ai putea folosi o baterie de masina (sau sa conectezi direct la masina) un invertor care face 12 VDC ->220VAC. gasesti o gramada pe internet ( ca de ex aici http://www.okazii.ro/cautare/inverter+220.html?fuzzy=0&autoc=write )