| Rorschach a întrebat:

Iata sistemul meu:

I7 920 2.67 Ghz cu turbo pana la 2.9
6 gb ddr3
nVIDIA gtx 280 1gb

Mi-am instalat Far cry 3, dreamfall, mass effect 3, cs go si pes 16. Bun.
Chestia e urmatoarea. Cand joc mass effect 3, pes 16 nu se intampla nimic. Cand intru in restul jocurilor de mai sus, dupa cateva minute ecranu se schimba in gri si se aude un sunet enervant in boxe. Chestia e, ca pe un vechi sistem ( mult mai slab) cs go imi mergea si dream fall pe low, dar totusi pe sistemul acesta, nu vad ce poate sa aiba. Am verificat si pe gamedebate si totul e ok. Le por rula la maxim cu fps 80. Dar nu inteleg ce are. Va rog sa ma ajutati. Multumesc, bineinteles dau si fundita.

13 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

E posibil sa fie o incompatibilitate intre Ram si placa de baza. verifica-i in memtest.

| stragery a răspuns (pentru Nickname1890):

Nu are legatura, daca nu-i lua rami din prima se auze un bipait si nu se aprindea PC.

| stragery a răspuns (pentru Nickname1890):

Si problema este la la software clar, incerca sa reinstalezi windows-ul, i-a o veriune de diver mai noua si inearca,,,, iar, in caz ca nici asa nu merge, ii de la placa video (ii pe duca.)

| Nickname1890 a răspuns (pentru stragery):

Eu am avut problema asta cu freezurile si problema erau Rami... nu era vorba ca nu ii lua din prima ci cand era pusi sub stres.

| Rorschach explică (pentru Nickname1890):

Si cum ai rezolvat? Chiar nu se poate face nimic? Modifica ceva in bios? CA truda mea stie unde sunt setarile pentru ram ca am stat o jumate de ora sa caut si nu am gasit desi am luat instructiuni de pe google, dar se pare ca nu pot accesa "acel loc"

| Nickname1890 a răspuns (pentru Rorschach):

Vezi frecventele suportate de placa de baza si frecventa la care functioneaza Ramii in momentul de fata.

| Rorschach explică (pentru Nickname1890):

Cum vad acest lucru si unde?

| Nickname1890 a răspuns (pentru Rorschach):

In manualul placii de baza si in Bios, ai zis ca ai un amic care se pricepe.

| sergiu_9343 a răspuns:

Am avut si eu problema asta dar de cand am pus Windows 10 totul merge perfect.

| Rorschach explică (pentru sergiu_9343):

Adica? Problema din imaginea de sus sau cu jocurile? happy

| EDMProducerPPG a răspuns:

Calculatorul e facut pe piese, sau l-ai cumparat asa cum e?

| Rorschach explică (pentru EDMProducerPPG):

L-am cumparat de la cineva