| denisman a întrebat:

Salut, imi poate explica si mie care este faza cu "pixelii arsi"? Ieri seara la o discutie cu cineva ce lucreaza la un amanet a bagat o comanda in telefon ca ecranul sa se faca albastru complet (daca stie cineva sa imi spuna si mie cum o pot activa happy ) si jos se vedea o bara in care acel albastru era o tenta mai inchis decat in restul ecranului. Tin sa mentionez ca nu am niciun deranj cand folosesc telefonul si se observa doar pe acel ecran complet albastru. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| AureliusTPU a răspuns:

Te duci la telefon si tastezi *#0*# si te baga automat in ala si ai sa vezi black red green blue si mai multe functii si apesi pe blue ca sa se faca albastru. Daca apesi pe touch trebuie sa conturezi acolo tot ce iti da ca sa vezi ce parte a telefonului nu merge si daca nu conturezi tot si vrei sa iesi apesi tasta volumului mai tare

| denisman explică (pentru AureliusTPU):

Mersi frumos.

| AureliusTPU a răspuns (pentru denisman):

Ca sa iesi trebuie sa apesi sagetica de inapoi de multe ori

| sierra1 a răspuns (pentru AureliusTPU):

" Aurelius2772: la telefon si tastezi *#0#*"

"număr incorect, te rugăm să..." zice telefonul/rețeau

| AureliusTPU a răspuns (pentru sierra1):

Nu e asa cum zici tu.Cel bun e este *#0*#.Tu ai scris *#0#* si e gresit

| AureliusTPU a răspuns (pentru denisman):

Scuze cel bun e *#0*#

| AureliusTPU a răspuns (pentru sierra1):

Scuze am gresit in am scris acum am vazut si eu

| AureliusTPU a răspuns (pentru sierra1):

Am modificat ce am scris in cel bun adica *#0*#

| sierra1 a răspuns (pentru AureliusTPU):

Așa da!

| sierra1 a răspuns (pentru AureliusTPU):

" Aurelius2772: la telefon si tastezi *#0#*"

Aurică mamă, e citat din ce ai scris tu GRESIT și apoi ai corectat, fii subțirel și spune că ai gresit și gata! se mai intâmplă...

| AureliusTPU a răspuns (pentru sierra1):

Am gresit dar nu ma duceti la inchisoaree

| sierra1 a răspuns (pentru AureliusTPU):

Am apreciat ca FOLOSITOR răspunsul tău!

| AureliusTPU a răspuns (pentru sierra1):

Mss