| Dragos005 a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva cum fac sa conectez unitatea calculatorului la o plasma printr-un cablu HDMI

Răspuns Câştigător
| T4zu a răspuns:

Salut, de obicei legatura asta se realizeaza intre placa video si TV.

Daca ai cablu HDMI si TV are si el mufa HDMI tot ce trebuie sa faci este sa conectezi mufele intre ele, dar daca ai conectat si un monitor, TV va primi rezolutia monitorului, daca vrei sa ajustezi direct rezolutia la TV, atunci scoate monitorul si lasa doar cablul de la HDMI la TV.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca unitatea are iesire.