| Dorutzzu a întrebat:

Îmi puteti dă si mie niste linkuri pentru o placa video ddr2, una ddr3 si un monitor 1280x720? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Placa video gddr2 nu exista

Doar GDDR, GDDR3 si GDDR5
Dar de ce doresti placi asa vechi?

Totusi:
http://www.pcgarage.ro/placi-video/filtre/memorie-tip-memorie-gddr3/

Iar rezolutia aia e atat de veche incat numai gasesti monitoare cu rezolutia asta decat SH.

| Dorutzzu explică (pentru Intruder19):

Atunci o placa compatibila ddr2, una compatibila ddr3 si un monitor 16:9... voiam ddr2 pentru ca am pc vechi si asa e placa de baza.

| Intruder19 a răspuns (pentru Dorutzzu):

Nu are nici o treaba DDR (care e exclusiv pentru memoria RAM) pentru placa video, ai nevoie de o placa video cu soket pci-expres.

Ce buget ai pentru placa video si monitor?
Ce rezolutie vrei pentru monitor?
Ce componente detii in momentul de fata?