| dariusw0w a întrebat:

Salut, imi puteti recomanda un antivirus bun? unul care sa nu manance multe resurse si sa nu incurce la jocuri, mersi

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti recomand BitDefender.Eu il folosesc si vad ca este bun.

| Alex a răspuns:

Avira.

| Jipa95 a răspuns:

SIngurul antivirus de pe piata ca nu te-ar ''manca'' in jocuri ar fi BitDefender dar daca tu folosesti un pc express in jocuri indicat ar fi sa nu ai nici un antivirus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,oricare din antivirusurile spuse de ceilalti useri dar, trebuie sa intri la setari si sa nu lasi sa scaneze on.Adica antivirusul sa stea frumos pe loc si sa scanezi doar cand vrei tu.Stand in off, nu te va deranja deloc.De asemeni sa opresti si actualizarile, updatele la antivirus. Din partea mea iti recomanf malearebytes antimalware da intri la setari si nu il lasi on, adica sa scaneze in timp real.Intelegi ce vreau sa spusn, da? Adica sa scanezi doar cand vrei tu la doua trei zile sau dupa ce ai downloadat ceva.Inca un sfat, dupa orice dpownload, nu te grabi sa instalezi pana nu scanezi cu antivirusul. daca antivirusul gaseste virusi, ori i elimini ori renunti la instalarea programului in calculator.Asa ne pazim d evirusi. Alti antivirusi buni: Kaspersky, nod 32 (care nu se simte chiar daca e in timp real dar nu prinde toti virusii), avira, bitdefender.Ce pot spune e ca nu exista un antivirus "cel mai bun", unii gasesc anumiti virusi pe cand celelalti antivirusi nu, dar ceilalti gasesc ceea ce nu gaseste primul.

| shannygelu a răspuns:

Nici un antivirus e mai bine fara numai sa stii pe unde umbli

| UnTipMisto a răspuns:

NOD, e un antivirus care nu ocupa 3/4 din resursele masinii, nu te deranjeaza in jocuri, e un antivirus care isi face treaba in anumite limite, oricare alt antivirus maninca f multe resurse, pe testate happy, astept sa testezi mai multe sa revi cu un post

| xcamaradx a răspuns:

Https://www.malwarebytes.org/
http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html
daca vrei sa nu ai prob.iti recomand sa descarci ambele prog.Economia la resurse se poate face altfel(sa te aperi de problema, e important). http://videotutorial.ro/......ial-video/ sau cauti ceva de genul.