| Dfghhghu a întrebat:

Imi puteti spune va rog niste metode de a-mi promova canalul de Youtube? Este un canal educativ si nu de gaming sau vloging, este ordonat si mi-am propus ca pe viitor sa muncesc pentru el. Luni voi posta primul video...v-as multumi din suflet daca mi-ati spune o cale de a-l promova mai bine si daca v-ati abona si voi.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

O metoda este sa platesti la Youtube si sa-ti promovezi pagina
O alta metoda este sa nu platesti, dar sa te straduiesti sa pui zilnic daca se poate, vidou-uri interesante si captivante, care iti poate aduce vizitatori pe pagina
O alta metoda este sa-ti inviti tori prietenii de pe FB si Instagram, sa te sustina pe Youtube
Din pacate, nimic nu se va intampla azi sau maine, pentru ca nu ai postat nimic acolo, asta fiind o greaseala mare, fiindca nu poti cere nimanui sa mearga acolo, sa vada "nimic". Omul pleaca frustrat si nu se mai intoarce, crezand ca-i bataie de joc, sau l-ai luat la misto.
Posteaza macar 4-5 video-uri si apoi incepi sa-ti faci reclama si sa-ti inviti prietenii!
Da-ti silinta sa fie inedite, vorbind clar si rar, ca sa ai succes, in orice ai spune.

PS Din cate vad eu, tu ai doar 32 de subscriberi pe Youtube si ne spui ca ai aproape toti prietenii acolo. Astia sunt toti prietenii tai, din FB si Instagram? Pana si noi, astia mult mai in varsta decat tine, tot avem cateva sute de prieteni, iar tu ai doar 38?
Nu uita: posteaza macara 4-5 video-uri daca vrei sa vina lumea, ca nu vad nimic postat si este frustrant.

| Dfghhghu explică (pentru Violleta2022):

Nu nu am atat, am doar prietenii apropriati, pe insta am 373 flw si pe Facebook nu stiu exact cati prieteni am, dar voi pune canalul acolo dupa ce postez cateva clipuri cum ai zis tu, eu am cerut niste metode de promovare, dar multumesc de sfat oricum laughing, nu, nu aia sunt prietenii mei.

| Dfghhghu explică (pentru Violleta2022):

Nu, nu aia sunt prietenii mei, aia sunt cativa din prietenii mei cei mai apropriati, pe insta am 373 flw si pe Facebook nu stiu exact cati prieteni am, eu am cerut cateva metode de promovare, dar dupa cateva videoclipuri imi voi pune videoclipurile si pe insta si pe Facebook, dar ideea e sa le editez si bine sa nu ma fac de ras, multumesc de sfat oricum, nu aia sunt prietenii meihappy

6 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Iei legatura cu aia din partida romilor! Ai spus ca este un canal educativ, pai atunci e bine! aia au nevoie mare!

| Jackpot2 a răspuns:

Le poți spune pentru început prietenilor tai care vor da mai departe și tot asa...

| Dfghhghu explică:

Link-ul de la canal, am aproape toti prietenii abonati https://m.youtube.com/channel/UCh9rRgVn1RmKWOdQBNzyLyQ

| cfrtobias a răspuns (pentru Dfghhghu):

Eu vad ca e gol cine cauta nimic? fara video