| xDavidx a întrebat:

In ce port PCI se pune placa de retea? Si atunci cand bag cablul de retea acolo.umde treebuie imi zice ca nu am conectat ceva... dar daca bag in portul placii de retea, imi arata conectat, dar tot nu merge.
Ps: legat de aceasta problema am mai pus o intrebare, va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! In care vrei tu, nu conteaza portul.Trebuie sa ai si firul de net bagat in placa de retea ( sau de la router). Configurarea internetului (in functie de provider) si cam atat; la placa de retea ai nevoie de un driver... fara el nu poti intra pe net!