| OdyyyN a întrebat:

Salut, In timpul liber vizionez filme pe diferite website-uri si mi-se incarcau foarte decent pentru o viteza de Romtelecom, astazi de la pranz incoace filmele mi-se incarca enorm de greu, Folosesc Chrome, nu am mai avut probleme in trecut, windows 7 si un laptop decent cu 8GB RAM, i5 2,6-3,2 Ghz [ TurboBost] si o placa video Nvidia gt550m, Stiu ca nu e cea mai buna placa video dar nu am avut probleme inainte, a inceput totul din senin, care ar putea fi cauzele? [ Am incercat si pe I. Explorer, Mozilla, Opera, tot la fel de greu imi merg filmele ]

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai fa o defragmentare, o scanare cu antivirusul.Sau mai sterge-ti datele de navigare din browser.

| KodrutZ a răspuns:

Stai calm, placa aia video e foarte buna, ca doar discutam despre filme, nu despre Crysis 3 in Full HD cu detaliile pe Ultra. Problema e de la net, nu de la sistem.

| stlucian a răspuns:

Verifica-ti viteza pe net cu asta

http://www.speedtest.net/

click pe "Begin test" si vezi daca e viteza/latimea de banda din contractul semnat cu cei de la Romtelecom sau macar apropiata. Apoi fa-ti o curatenie cu

http://www.tune-up.com/......intenance/

Acest program defragmentraza HDD/sterge registri inutilizabili/curata browser-ele/etc.

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

PS poti sa pastrezi programul dar la anumite activitati o sa-ti ceara permisiunea.Eu il folosesc si sunt multumit. Daca nu doresti il stergi dupa ce-si face treaba thumbs up