| anonim_4396 a întrebat:

In ultima luna am o problema cu pc, am reformatat complet pc-ul dar tot la fel imi face.
Problema este cand intru in joc exp PES 2013 si dau la rezolutie maxima ma joc cat ma joc si mi se face ecranul negru si se plimba ceva pe el si nu e de la cablul ala care se baga in spate la unitate si monitor.
Driverele sunt originale, le-am bagat si pe winXP si pe win7 si tot nu merge am ref pc de vreo 5 ori si tot nu merge.
Credeti ca e problema de la placa video?
Daca este pot s-o schimb daca o am incorporata?
AJUTATI-MA VA ROG!
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah, ok. Daca jocul continua sa ruleze (daca poti auzi sunetele din joc desi imaginea a disparut) inseamna ca e o problema cu placa video.

Totusi, poate nu face contact bine, ai incercat sa o scoti si sa o bagi la loc? Verifica si alimentarea (cablul/cablurile care vin conectate de la sursa, in placa video).

Daca placa e incorporata nu va trebui sa o schimbi, ci sa cumperi una noua si sa o montezi. Dar va trebui mai intai sa afli ce configuratie ai, ca sa stii ce placi video vor functiona decent pe sistemul tau.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca problema apare intr-un singur joc nu trebuie sa fii genial ca sa realizezi ca ai o problema cu jocul si nu cu pc-ul.

| CoRrUpT3D a răspuns (pentru anonim_4396):

La toate jocurile im face la fel cad de slabe or fi si pana acum o luna au mers toate jocurile inclusiv pes-u asta.

| CoRrUpT3D a răspuns:

Si problema asta o am la tote jocurile cat or fi ele de slabe.