| anonim_4396 a întrebat:

In ultima luna am o problema cu pc, am reformatat complet pc-ul dar tot la fel imi face.

Problema este cand intru in joc exp PES 2013 si dau la rezolutie maxima ma joc cat ma joc si mi se face ecranul negru si se plimba ceva pe el si nu e de la cablul ala care se baga in spate la unitate si monitor.Problema asta am la toate jocurile si cu cerinte slabe si cu cerinte mari.

Driverele sunt originale, le-am bagat si pe winXP si pe win7 si tot nu merge am ref pc de vreo 5 ori si tot nu merge.

Credeti ca e problema de la placa video?

Daca este pot s-o schimb daca o am incorporata?

AJUTATI-MA VA ROG!

DAU FUNDA!

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

E de la placa video, cand se incalzeste incepe sa-ti faca figuri. Incorporata adica? O ai in procesor, sau in placa de baza? Daca e in placa de baza atunci e cam grav, e pe duca. Daca e din procesor, ala il poti schimba si ai terminat balciu.

| CoRrUpT3D a răspuns (pentru Jipa95):

Placa video e in placa de baza.Pot s-o schimb?

| Jipa95 a răspuns (pentru CoRrUpT3D):

Nu! Niciodata!

| CoRrUpT3D a răspuns (pentru Jipa95):

Am desfacut unitatea si eu am 2 placi video una e bulita si una azi se supra incalzeste pe aia bulita pot s-o scot dar pe cealalta care se supra incalzeste nici macar n-o vad? Exista o sansa sa am una incorporata si una Neincorporata? VA ROG ajutati-ma!

| MozZatY a răspuns:

Salut, sa inteleg ca nu ti se blocheaza, nu se reseteaza pc...doar ecranul de la monitor se inegreste si apar chestii. Ok, daca ai placa integrata, cumpara-ti o placa video..de preferat una mai buna cu cooler separat. Vezi ce slot ai in placa de baza sa fii sigur cu ce placa de baza se pupa, eventual mergi cu configuratia la un magazin si vezi ce-ti recomanda ei

| CoRrUpT3D a răspuns (pentru MozZatY):

Decat ecranul de la monitor se inegste si apare chestia aia asemanatoare cu NO VIDEO IMPUT dar daca apas pe un buton sau misc mausul revine inapoi la joc si imi face asa de multe ori la rand.

| MozZatY a răspuns (pentru CoRrUpT3D):

Cred ca problema nu e de la placa video...ci din setarile monitorului big grin probabil ai setat sa intre in stand-by dupa cateva minute. Intra in control panel si seteaza sa intre in stand-by mai tarziu. Eventual zi-ne ce windows ai sa te ajutam daca nu te descurci happy
Verifica si din meniul monitorului sa nu ai ceva asemanator

| CoRrUpT3D a răspuns (pentru MozZatY):

Windwos 7

| CoRrUpT3D a răspuns (pentru CoRrUpT3D):

Acum mai nou se restarteaza singur PC ul si am schimbat racitorul ca il aveam stricat si pe ala dar tot asa face.