| RSRobert a întrebat:

Salut, am o problema legata de sunet. Acum 3 zile am reformatat PC-ul, am instalat toate driverele(inclusiv Realtek) dar nu am sunet; nu-mi recunoaste boxele si nici castile. Inainte de reformatare functiona perfect >(WinXP-Win7). Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Eu cand va spun ca habar nu aveti pe ce lume traiti... voi credeti ca numai Realtek exista pe lumea asta? Ia vezi ce e: http://i.imgur.com/8lyeBHJ.jpg

In plus, nici nu exista drivere de win 7!

11 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De unde stii ca e Realtek? Daca e VIA Vinyl Audio? Sau SoundMAX?

| RSRobert explică (pentru K0sti):

Pentru ca inainte de reformatare foloseam tot Realtek.

| K0sti a răspuns (pentru RSRobert):

Eu te-am intrebat de unde stii, nu ce foloseai!

| RSRobert explică (pentru K0sti):

De cand am acest calculator, am avut mereu instalat pe el Realtek (A venit cu toate driverele preinstalate). Si din moment ce functiona inainte nu cred ca acesta este motivul defectiunii. Tind sa cred ca are de a face cu Win7. Am mai intrebat cativa prieteni care au avut probleme similare, dar in cazul lor problema s-a rezolvat la reinstalarea Realtek-ului, spre deosbire de mine.

| K0sti a răspuns (pentru RSRobert):

Ok, spune-mi ce placa de baza ai, modelul!

| RSRobert explică (pentru K0sti):

Asus M2N-MX

| RSRobert explică (pentru K0sti):

Multumesc mult. Asta a rezolvat tot. Totusi mi s-a parut ciudat faptul ca inainte mergea Realtek-ul! Numai bine!

| K0sti a răspuns (pentru RSRobert):

Pentru putin! Ma indoiesc ca a mers! happy

| K0sti a răspuns (pentru RSRobert):

Eu cand va spun ca habar nu aveti pe ce lume traiti... voi credeti ca numai Realtek exista pe lumea asta? Ia vezi ce e: http://i.imgur.com/8lyeBHJ.jpg

In plus, nici nu exista drivere de win 7!

| RaduTN a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul si vezi cand bagi castile boxele sa fii conectat la internet. Dar vezi cand reinstalezi windows-ul sa ai conectat doar mouse-ul si tastatura nimic mai mult ca o sa fie o problema cu driver-ul lor.

Sper ca te-am ajutat.
O zi frumoasa in continuare.

| RSRobert explică (pentru RaduTN):

Am facut asta, tot fara niciun rezultat. Oricum, multumesc mult pentru ajutor!

| RaduTN a răspuns (pentru RSRobert):

Poate ai descarcat drivele gresite. Scrie pe google: modelul computer-ului tau support. Asa vei intra pe site-ul producator-ului si vei descarca de acolo driverele audio. Sper sa iti mearga.