| Poinsettia a întrebat:

In ultima vreme, de multe ori cand vorbesc la telefon cu prietenul meu, se aud taste apasate ("click" sonor). Uneori doar la mine, uneori doar la el, uneori la amandoi se aude. Cert e ca niciunul dintre noi nu apasa absolut nimic.
(Bine, nu vreau sa fiu paranoica, dar se poate sa ni se asculte convorbirile?)
Ce se intampla?

1 răspuns:
| Aesir a răspuns:

Da este posibil, daca prietenul tau se ocupa cu etnobotanice sau activitati ilegale, e foarte posibil ca telefonul lui sa fie ascultat, sau mai poate fi si varianta in care voi folositi anumite expresii cuvinte care sunt suspecte pentru aparatul care inregistreaza toate convorbirile telefonice din reteaua respectiva.