| raulll8573 a întrebat:

incerc pe scurt sa explic. Am un laptop HP, placa de retea realtek. Problema mea este in felul urmator: Internet-ul prin wi-fi functioneaza perfect, dar cum mut laptop-ul (ex: de pe pat pe genunchi) pur si simplu nu mai am internet. imi apare ca sunt conectat, dar nu am internet. Dau depanare, imi reseteaza adaptorul si din nou functioneaza perfect. Mentionez ca am facut update la drivere. Ce solutie ar putea fi? sau macar sa stiu care e cu adevarat problema. Multumesc!

2 răspunsuri:
| celdeaici a răspuns:

Asta depinde de windows, in sensul ca windows xp nu mai functioneaza pe internet

| raulll8573 explică (pentru celdeaici):

Windows 10 pro x64