| Valeriu12345 a întrebat:

Salut, informati-ma va rog si pe mine, de ce la CPU(Core 0, Core 1, Temp 1, HD0) temperaturile in speedfan le arata 40-50 iar la GPU la fel cu speedfan, arata 0 grade.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschizi aida 32, si prin numeroasele foldere, ai un folder cu un calculator.Dai clcik pe el si iti apar componentele calculatorului tau. Dai click pe computer si in dreapta apare "sumary, computer name, dmi si sensor". Daca sensor nu apare inseamna ca nu ai senzor la calculator.

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

CPU-ul tau are 2 core-uri (inimi) si iti arata tempratura de la amandoua, Temp1 este un senzor principal din calculator/laptop si HD0 este temperatura de la HDD. iti arata temperatura la GPU (placa video) 0°C din cauza ca senzorul respectiv nu functioneaza sau nu trimite informatii la program. poti folosi si programul asta http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca cu programul Aida 32.Acolo vei afla toate datele despre calc tau. La ptoiuunea "senzor" vei afla corect temperatura calc tau. Daca la optiunea 'senzor" nu exista temperatura, atunci nu ai senzor de temperatura.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Valeriu12345):

Deschizi aida 32, si prin numeroasele foldere, ai un folder cu un calculator.Dai clcik pe el si iti apar componentele calculatorului tau. Dai click pe computer si in dreapta apare "sumary, computer name, dmi si sensor". Daca sensor nu apare inseamna ca nu ai senzor la calculator.

Răspuns utilizator avertizat
| MariuSSer a răspuns:

Nu are senzor sau senzorul este defect.