| anonim_4396 a întrebat:

Salut intre un Samsung Galaxy S3 I9305 LTE, Lg Optimus G si Lg Nexus 4 (varianta 16gb) ce-mi recomandati? Telefonul ma intereseaza pentru jocuri,navigare pe internet,poze,video, filme si m-ar interesa un difuzor puternic. Multumesc dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Un plus il are Optimus G la camera(13Mpx si Image stabilizer), la baterie Samsung e primul...la procesor nu e mare diferenta, mai ramane placa video unde castigator ar fi tot Optimus G( vezi aici http://www.reviewresults.in/......0-GPU.aspx ), chiar si densitatea pixelilor e mai mare la Optimus G. Cam astea ar fi diferentele, as alege intre S3 si LG optimus G, pe Nexus 4 l-as lasa. Nu tin partea vreunui brand, nu detin nici una dintre cele 2 marci:D

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Din cele de mai sus, cred ca mai ok ar fi intre LG optimus g si Nexus 4.
Lg optimus g are camera mai buna, desgn mai placut si spatiu de stocare dublu. Insa Nexus 4 are acel soft incredibil de bine optimizat(de o zi sau doua a primit update la noul android 4.3).
Pnetru filme este mai ok optimus g, deaorece are o rezolutie care nu creeaza magrini negre in majoritatea filmelor. Pe internet, si jocuri, se descurca aproximati identic, poate un usor avantaj pentru Nexus 4(soft foarte bine optimizat).

| MembruSeniorTPU a răspuns:

Nexus 4 este foarte puternic. Daca vrei performanta, ia-ti Nexus 4

http://www.lumeadigitala.ro/Nexus-4-avantaje-si-dezavantaje

| elyn a răspuns:

Buna! Iti recomand Lg Optimus L9, vei fi multumit!

| Allexutsu a răspuns (pentru elyn):

Vreau sa aleg unul din cele 3telefoane, nu Optimus L9 happy

| IonutzMadalin a răspuns:

Salut! Tote cele 3 telefoane mentionate mai sus sunt tentante. Dar eu as merge pe Lg Optimus G, este foarte bun pentru cerintele tale (jocuri, poze, navigare etc ). Sper ca ti-am fost de ajutorwinking!