| Choasmakerangel a întrebat:

Salut,joi seara toate bune si frumoase,mergea pc-u normal, n-aveam nici o problema.Vineri cand am venit acasa l-am aprins,am observat ca merge ca dracu, mai exact imi da freeze ba in browser cate 2 min max, ba in task manager si am observat ca era si driveru audio dezinstalat(cum? nu stiu).Are momente cand merge bine timp de 30-40 min dupa iar face asa.Am intrat in lol, cand am inceput meciu' scadea fps-u de la 70 la 05 din 30 in 30 de secunde.I-am dat o scanare cu Malwarebytes,restart, a mers bine o ora dupa iar a inceput.Mentionez ca am win7ultimate X64 si nu l-am mai reinstalat din toamna lu' 2014.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi mai multe cauze.
La nivel hardware:
- verifica temperaturile procesorului, placii video, hard disk-ului
- testeaza memoriile RAM si cele de video
- testeaza Hard Disk-ul
La nivel software:
- verifica spatiul liber de pe partitia C:
- sterge fisierele temporare de lucru si de internet
- in Task Manager verifica gradul si durata de incarcare a procesorului, respectiv a memoriei RAM si PageFile

Cand ai observat ca nu mai ai sunet?

| Choasmakerangel explică (pentru Bula):

Pai imediat cum l-am aprins, am intrat pe Youtube sa ma uit la ceva si dupa am observat ca nu mai am driveru audio

Bula
| Bula a răspuns (pentru Choasmakerangel):

Si sunetul se aude pe Youtube?

| Choasmakerangel explică (pentru Bula):

Acum merge pentru ca am instalat driveru azi

Bula
| Bula a răspuns (pentru Choasmakerangel):

Cred ca freez-urile erau de la mixul "numelui" tau: choas (chaos) facut de ingerul tau pazitor happy