| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
joia trecuta mama mea a primit un mesaj cu nu stiu ce ringtoneuri (are abonament orange)si scria in el ca ai cele mai bune ringtonuri 3 euro + tva si n-a intrat si a sters mesajul si a vazut ca are cost sumplimentar 3 euro si ieri (nr 15 sept)iar a primit de la tekmob sau ceva de genu si are cost suplimentar 6 euro.scrie in mesajee alea ca sa opresti sa trimiti un sms la 1229 cu STOP MUZICA am trimis si nu se trimite. ce pot sa fac sa opresc? a fost la orange store da aia de acolo au spus ca nu stiu ce e.
ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| mihai0681 a răspuns:

Am patit si eu.suna la 0800110610 apel gratuit si spune-i operatorului sa te dezaboneze.te va intreba de la ce serviciu si numele celui care detine nr de telefon pe care l-ai introdus in baza lor de date.

3 răspunsuri:
| Raduku_1530 a răspuns:

Si eu am primit asemenea mesaj si nu stiu ce sa faccrying

| TheBst a răspuns:

Asta-i o SCAMATORIE
mi s-a intamplat si mie.Dar mie mi-au venit 9Euro suplimentar Stie cineva daca nr 0800110610 e taxabil?

| doruGoagal a răspuns:

Am halit-o si eu :) M-am abonat fara voia mea la serviciul tampitel de jocuri si melodii. Dar am sunat la 0800110610 (e gratuit) si m-am dezabonat. Nu trimiteti sms la 1229 pentru dezabonare, este taxabil!

Cautand pe net, am gasit lucruri interesante despre inselaciunea asta, aici: http://spyology.myforum.ro/......vt830.html