| anonim_4396 a întrebat:

La iPhone:
1. pentru a folosi serviciile de localizare trebuie sa am activat si traficul de date/3g?
2. cati mb consuma daca sunt pornite? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GabyG a răspuns:

Da, trebuie sa ai pornit traficul de date. Dar exista si harti care le platesti in AppStore cu varianta offline (le poti folosi fara net, doar cu GPS-ul activat). In legatura cu traficul consuma in functie de cat stai pe el. nu cred ca poate cineva sa iti raspunda cu un numar exact.

1 răspuns:
| Anghel_Cosmin_1990 a răspuns:

Unele modele au gps incorporat dar altele nu asa ca mb consumati sunt in functie de update facute si sincronizarile constante la aceste modele fundita!