| RaptorFabian a întrebat:

Salut! La placa de baza B460 DS3H merg puse 5 ventilatoare la carcasa sau doar 3? Chiar am nevoie de un răspuns rapid și sigur.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ai doi conectori 4 pin pe placa de baza, deci poti monta Direct doua ventilatoare + 1 ventilator de la procesor.

Daca vrei sa pui mai multe ventilatoare fie iti iei un fan hub fie un fan splitter si poti pune mai multe ventilatoare.
https://www.emag.ro/......DMLW4WBBM/

Eu recomand sa nu pui mai mult de 3 ventilatoare pe un singur conector.

1 răspuns:
| RaptorFabian explică:

Salut, pai am o placa se baza și am 6 ventilatoare de la carcasa plus cel de la procesor ....deci sunt 7, și este un gygabite h310m.