| johnnyclaudiu a întrebat:

La RDS mi-am pus in contract 100 mb pentru internet. Mi-au zis cei de la sediu ca trebuie sa mi se puna cablu de fibra optica in casa, dar contra-cost. Este normal sa ti se ceara bani pentru montarea fibrei optice? Ma gandeam ca nu trebuie sa platesc nimica din contract, in afara de plata lunara.

Astept un raspuns de la cineva care stie daca se cer bani la RDS pentru montarea cablului pentru internet de fibra optica si daca este legal, ori ar trebui sa-i dau in judecata.

Răspuns Câştigător
| Green66 a răspuns:

Probabil vei plăti 10-20 Ron(plătești cablul, nu și instalarea.) iar dacă tu consideri că pentru suma asta trebuie să-i dai în judecată, nu te reține nimeni să nu o faci.

2 răspunsuri:
| indecis2014 a răspuns:

Am auzit si eu de cazuri de genul. poti face o reclamatie la opc

| Rici_Ricardo_2000 a răspuns:

La mine nu mi-au cerut, nu cred ca este normal