| Modx a întrebat:

Salut la toti. Am si eu o problema cu un laptop. intr-o seara l-am pus pe birou si a picat. Dupa ce l-am ridicat si l-am aprins, hopa, avea o problema, laptopul rula perfect, numai ca nu se mai aprindea ecranul. la inceput am crezut ca e ceva pe la placa video, dar mai tarziu dupa ce am aprins becul am sesizat ca ecranul de fapt mergea dar nu mai era luminos. Ce i s-a putut intampla, deci ecranul se aprinde, daca ma uit atent cand il tin in fata becului, numai ca nu se mai vede nimic, parca i s-ar fi ars niste leduri care ii dadeau luminozitatea. Va rog mult ajutati-ma orice sfat este bine venit, multumesc anticipat. PS: displayul a fost schimbat acum 5 luni.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Panglica de la display e dusa!

| Hash001 a răspuns:

A murit licuriciul din el
trebuie sa il duci la gradina zoologica sa iti puna altu

| ElectroAngel a răspuns:

La impactu cu solu cred ca s-a dereglat un led incorporat in el cel mai bine trebuie sa il duci la un specealis sa te ajute...Eu asa am facut big grin Funda

| Tobbyas a răspuns:

Poate este displayul de vina, incearca sa il desfaci sau dul la un service pe pc-uri bafta

| Bijoux_Grami_1990 a răspuns:

Si eu am patit ceva semanator.
La tine care a fost problema? Cum ai rezoltavat-o?