| NebunieLaSecunda a întrebat:

Salut la toti!
As avea o intrebare la voi.Am un nokia 6300 cu carcasa metalica stiti voi si am fost la mare si l-am lasat langa sezlong si o batut soarele in el probabil iar acum nu mai merge, se aprinde cand si cand, se aprinde 1 zi dupa 1 saptamana sta inchis... Ce e de facut? Oare ce are? bateria e de vina sau s-a stricat ceva la display? tin sa zic ca telefonul cand e la incarcat luminile albastre de pe laterale telefonului stau aprinse...deci astept un raspuns!
Mersi

Răspuns Câştigător
| blonda_4297 a răspuns:

Am si eu un 6300 cu care am patit la fel. este de la baterie sa stii.
oricum sunt cele mai bune telefoane si cele mai rezostentetongue

4 răspunsuri:
| ▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀ a răspuns:

Du`te cu el la un service sau ceva de genu...

| NebunieLaSecunda explică:

Aha.stiam eu ca ori bateria ori display-ul e de vina.am sa fac proba cu alta baterie care se potriveste sau eventual una la fel de 6300
Ms de raspuns.bbye

| NebunieLaSecunda explică:

Am revenit cu un reply aici.Nu e bateria de vina am cautat la baieti o baterie buna si am incercat, se pare ca nu e bateria, displayu nu cred ca are ce sa fie pentru ca totusi se aprinde cat de cat...cred ca e folia.Multi ziceau ca s-ar putea sa fie softu, dar nare treaba softu cu ce smmis a intamplat mie ca doar softu e de operare nare treaba cu partea de hard.Deci pe maine ramane de vazut daca e folia, daca am dreptate big grin

| NebunieLaSecunda explică:

Scuze de dublu post dar am revenit cu un raspuns pentru cei care cauta raspuns la aceasta intrebare.Eu mi-am instalat softu acum 1 ora si merge de minune. Putea sa fie folia, bateria dar prea putine sanse si softu care am ramas uimit cand am vazut...deci numai softu nu ma gandeamc a poate sa fie de vina dar uite intorsatura de situatie, am instalat softu si voila "un 6300 mai bun ca niciodatabig grin" app se aude putin incet dar asta sigur e difuzoru laughing))))