| adi4fotbal a întrebat:

Am un telefon Nokia 6300 de 1 an si ceva.totul bine si frumos pana ieri. L-am inchis si cand am incercat sa il aprind am observat ca nu se mai aprinde ci doar luminile albastre din laterale stau aprinse continuu.Am incercat sa scot cartela sim si de memorie dar problema persista.As putea face eu personal ceva ca sa nu-l mai duc pe la reparatii?

3 răspunsuri:
| AAAdelin a răspuns:

Tu nu prea poti face nimic, aceste telefoane se mai strica, ca ori-si-care. Scoare si baga bateria aprinzand-ul, dar daca nu isi revine dupa 5-6 incercari, trebuie sa te duci cu el l-a reparat ), cred ca este placa video, asa a patit si un coleg de-al meu cu un Nokie N70, doar ca el a dat ca nebunu cu el dipa cineva din cauza ca i-l enerva cineva in timp ce vorbea, si totasa i-s-a intamplat, sat un coleg din clasa (fiind la scoala) nu-stiu ce a facut de i-la reparat, dar a doua zi a veit la scoala cu un Samsung super, e bogat n-ai ce face, asa ca DU-TE CU EL L-A REPARAT DACA NU MERGE CUM AM ZIS!

| RappiNOnProductioN a răspuns:

Am avut aceeasi problema. Dar l-am dus la cineva care se pricepe si a ajuns la concluzia ca nu bateria nu mai facea contact cu telefonul.Se poate repara

| adi4fotbal explică:

EDIT: As vrea sa incerc totusi sa il fac eu...nu stiu daca este de la baterie pentru ca atunci cand o scot se sting luminile.asta inseamna ca face contact cu telefonul(cred). Alte pareri?