| Killer101 a întrebat:

Salut locuiesc intr-un loc in care are acces la wi-fi instalat in casa, mai multe persoane maxim 5... Exista cumva un program prin care pot avea doar eu internet si iei nu,atunci cand vreau eu,stiu de metoda in care pui ip-ul lor in setarile de la router, spuneti-mi de alta metoda...Multumesc

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Al cui e routerul?

| Killer101 explică (pentru K0sti):

Routerul este al proprietarei casei, unde suntem locuim mai multe persoane

| K0sti a răspuns (pentru Killer101):

Si atunci cum iti permiti sa opresti tu accesul celorlalti la router? Au aceleasi drepturi ca si tine!

| Killer101 explică (pentru K0sti):

Iei nu au platit internetul, eu da

| K0sti a răspuns (pentru Killer101):

Ok, in cazul asta iei legatura cu propietarii si cautati o cale de rezolvare. Poti face si ce ai zis tu, dar dupa o discutie in care explici situatia si vedeti ce e de facut. Altfel e posibil sa-ti faci dusmani! Cel mai bine hotaraste propietarul masurile care se impun! Succes!

| MskDesign a răspuns (pentru K0sti):

Corect
Daca as fi fost eu proprietarul acelei case, banii pentru factura de la net i-as fi adaugat la chirie, astfel nu mai existau probleme.

| K0sti a răspuns (pentru MskDesign):

Da, e si asta o solutie!