| SerjManiack a întrebat:

Salut lume! Am cumparat un router Tenda AC15 pe care nu stiu cum sa configurez setarile de la RDS. Am sunat de RDS,ei nu ma pot ajuta. Cu cel vechi, un Tplink functioneaza totul in regula. Caburile sunt ok. La Connection Status scrie: No response from the remote server. Ma poate ajuta careva?

1 răspuns:
| hacktek a răspuns:

Încearcă să scazi valoarea MTU. 1450 ar trebui să fie OK.
Parola/username-ul sunt corecte, mă gândesc.
Şi ar mai putea fi o chestie: RDS-ul să îţi aloce conexiune numai pentru un singur MAC Address, în cazul acesta va trebui să iei MAC Address-ul de pe routerul vechi (cel ce funcţiona) şi să forţezi routerul nou să folosească această adresă MAC (adică treci la MAC Address adresa de pe routerul vechi).
Spor!