| Scarciuc_Alex_1999 a întrebat:

Salut lume.
Am o problema la laptop,
Nu am baterie la el si a mers bune pana acum 2 zile, cand sa il aprind imi licare led-ul care indica bateria si nu porneste nimic pe el. Am incercat si cu alt incarcator si tot nimic...

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tine apasat indelungat butonul de pornire (timp de cca. 20-30 secunde) pana ce se stinge "beculetul" care palpaie.
Dupa inca un minut de asteptare probabil se va putea porni laptopul.

| Bianka26 a răspuns:

I-ai umblat prin setarile la laptop? Pai daca incerci cu un alt incarcator, verifica sa aiba acelasi numar de volti ca si celalalt. Daca numarul de volti este mai mare sau mai mic decat numarul de volti de la incarcatorul vechi, automat nu se va aprinde. Probabil ai stricat mufa sau nu mai e bun incarcatorul vechi, dar daca iti iei altul, trebuie sa verifici chestia asta, altfel, degeaba cumperi altul.