| Alex_Caseru_1996 a întrebat:

Salut lume de pe TPU. De ce nu mai pot folosi 2 placi wifi pe laptopul meu? Este un Dell Latitude d820. Pana acum a mers perfect, acum daca folosesc ambele placi primesc o eroare albastra cu 'Hardware Malfunction'. Ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Suna ca si cum unul din NIC-uri este defect. Acesta de obicei este un defect fizic ce poate fi reparat prin înlocuirea adaptorului de rețea. Trebuie sa vezi care din ele este cu probleme.
Nr de componenta este: G317P sau UG748. Depinde care iti face figuri.

| untu a răspuns:

Foloseste una dintre placi Wi-Fi! Nu se poate sa functioneze pe ambele parti! Ori una, ori alta pe o singura retea!