| Ghenciulica a întrebat:

Salut lume! Eu pe pc-ul meu am doua placi audio, una creative, iar cealalta normala. La cea normala am 6 mufe si in ea am bagate doar castile si microfonul, iar cea creative are 3 mufe in care am bagate boxele si basul. Intrebarea mea este cum sa schimb placile intre ele, deoarece vreau uneori sa ascult la casti sau sa vb la microfon, sa schimb placile insemnand ba sa ascult la una ba la alta.

Răspuns Câştigător
| Acl a răspuns:

Control Panel > Sound. Si acolo ai o lista cu ce boxe/casti ai in calculator. Pur si simplu alegi una si selectezi "Set Default" si ar trebui sa mearga ca asa am si eu. Folosesc Win 7.