| iustinul289 a întrebat:

Ma confrunt cu o problemă legată de imprimanta mea. Vreau sa scot un document, dau pe iconita si totul ar trebui să decurgă normal, însă nu imi scoate documentul pe care il vreau, ci unul anterior pe care am vrut să îl scot in trecut si asa mai departe. Cum as putea sa anulez acea comanda anterioară? Am win 10 pro si HPlaserjet model ceva mai vechi.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

șterge coada de imprimare (queque)

| Jackpot2 a răspuns:

Scoate din priza imprimanta pentru început! Apoi reincearca!