| GulDan a întrebat:

Ma pricep bine sa desenz animeuri,personaje,animale, etc as putea sa ma fac desing de animeuri? sau ceva asemanator si care se castiga si bine? daca da cumbig grin Multumesc!

2 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Din cate stiu, studiourile de jocuri cauta asa ceva. In Romania exista Ubisoft sau EA Mobile.

Daca vrei sa lucrezi pe cont propriu exista "Unity Market" ce poti sa iti faci propriun continut, sau exista jocul Dota 2 la care poti contribui intre altele: elemente de interfata, vestimentatie, etc.

Lucrez in IT si cel putin acestea sunt oportunitatile ce le stiu in domeniul digital, dar cred ca exista si altele...

| NarutoFan134 a răspuns:

Pai nu cred ca poti incepe direct cu anime (ma refer la animatie), dar poti incepe prin a desena personajele, scrie un scenariu, iar apoi ai putea sa incerci sa ecranizezi acest anime sau mai bine ar fi sa incepi cu o manga, iar daca are succes, poti incepe cu anime-ul. Iti urez multa bafta!