| marioS10maryus a întrebat:

Salut mai are rost ca cumperi un ps3/xbox360 acum(o sa apara ps4...da o sa apara si xbox one dar e mult sub ps4 xboxONE deci nu m'ar interesa) dar intre ps3 si xbox 360 ce ati alege?(si mai are rost sau direct ps4)

5 răspunsuri:
| ribak a răspuns:

Eram si eu in dilema asta, dar mi-am dat seama ca e mai bun un ps 3

| TheBlisterExists a răspuns:

PS3!
In orice caz acum nu mai are rost sa cumperi PS3. O sa apara PS4 asa ca mai bine strangi niste bani in plus si iti iei PS4. O sa fie undeva la 200-400 euro in Europa. Iti dau un link care sper sa te lamureasca mai bine.

http://www.youtube.com/watch?v=YHZZ0isuPME

| strangesura a răspuns:

Ia-ti PS4.PS3 isi va pierde foarte curand toate jocurile, nu se va mai face nimic pentru el, la fel si cu xbox 360. Iar xbox one pe langa ca este mai scump, are hardware inferior si are si foarte multe limitari.Chiar daca nu vei putea moda PS4-ul prea curand, poti juca jocuri "second hand" adica luate de la altcineva, ceea ce oe xbox one nu poti, nu trebuie sa fii conectat la internet non stop.O parte buna la xbox one totusi este faptul ca vine cu kinect(poate si de asta este asa de scump)

| jonahmeans1024 a răspuns:

PS4 Clar. Nu numai ca poti juca super-jocurile care vor aparea dar le poti juca si pe celelalte de ps3. Uite un link cu precomanda :http://www.emag.ro/......E40Y0BBBM/

| catalin17mai a răspuns:

Deci ps4 este mult mai puternic dar va trebuii sa cumperi mereu jocurile care le vrei pana se va putea moda( va mai dura ceva timp pana sa se poata moda)

Si nu poti juca jocurile de ps3 pe ps4 a anuntat Sony asta!

De fapt dintre ps3 si xbox360 eu aleg xbox mie personal imi place mai mult dar intre xbox one si ps4 clar ps4 e mult mai bun!