| paul55 a întrebat:

Salut, mai de mult am descarcat din greseala si instalat, Optimez Pro, iar eu ca anti virus am AVG Internet Security 2012, iar d vreo 4 zile cand deschid calculatorul, imi apare de la AVG ca in fisierul lui Opimez Pro mia detectat un virus, si imi da variante, dar sunt in engleza si nu stiu sa le traduc, am incercat sa sterg Opyimez Pro dar cand am apasat pe stergere, a spus ca poate sa imi afecteze calculatorul daca il sterg, si l-am lasat asa. Dar acum, ce as putea face?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".
Poti sa-l dezinstalezi, nu are ce sa-ti dauneze.

1 răspuns:
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Dezinstaleaza-l.
Start---->Control Panel---->Add or remove programs---->Il cauti in lista si dai remove.