| anonim_4396 a întrebat:

Matusa-mea vrea sa isi ia un telefon la abonament. Dar astia de la care isi ia ea pot face abonament doar cu Digi. Ea foloseste doar Orange. Intrebarea mea este, daca isi ia telefon cu digi, va putea folosi Orange in continuare?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca achita integral telefonul la Digi, atunci va fi liber de retea, nu va fi codat pe Digi.
Daca isi ia telefoul in rate, atunci se poate cere eliberarea din retea dupa achitarea ultimei transe de rate.

O combinatie intermediara poate fi sa-si aleaga un telefon Dual Sim, atunci va putea sa functioneze cu o cartela pe Digi, iar cu cu cealalta pe Orange.

Are si posibilitatea sa-si poarte numarul de la Orange la Digi, caz in care isi pastreaza numarul de Orange, dar va avea abonamentul la Digi. In asemenea cazuri, deseori poate profita si de promotii ocazionale, pentru portarea numarului.winking

3 răspunsuri:
| anaunicorn11 a răspuns:

Buna! Din pacate ea nu va mai putea folosi Orange in continuare daca isi ia telefon cu abonament, va putea folosi numai digi