| emylian92 a întrebat:

Salut
Mi-a dat cineva un Iphone 2g pentru cateva zile.
Si daca nu am cartela SIM in el imi apare mesajul : " Nu e instalata nici-o cartela sim " insa nu pot intra in meniu sau altceva, am doar apelul de urgenta.
iar daca ii bag cartela imi apare sus Orange de exemplu si am observat ca pot primi apeluri, insa la fel, imi apare doar apelul de urgenta.
Si imi mai apare o chestie cu sigla de la Itunes cu un cablu usb indreptat inspre ea.
E primul meu Iphone ( am un android ) si n-am nici-o idee. Aveti idee ce i-as putea face?
Multumesc anticipat

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In cazul tau trebuie sa iti activezi telefonul, iar pentru acest lucru ai nevoie sa instalezi pe un laptop/pc aplicatia iTunes de pe pagina apple.com. Ulterior dupa instalarea aplicatiei, telefonul trebuie conectat la unul din porturile USB si mai departe urmezi pasii indicati de aplicatie.

O zi buna,
Orange Helper