| AlinTanase a întrebat:

Salut!
Mi-am achizitionat un laptop
https://www.emag.ro/......D37B57MBM/

O problema am si grea pentru mine, ma duc in device manager si vad ca am 2 placi video RTX si Intel uhd graphics.Vad ca am un consum mare de ram doar cu task manager deschis si banuiesc ca vina este a placi video integrate si as vrea sa o dezactivez.Problema ar fi ca nu stiu daca imi va da black screen, tin laptopul in priza pe high performace placa video activa cea dedicata.

Sooo... ar fi o idee sa dezactivez placa video integrata? Il folosesc pentru jocuri (rdr2) se mai joaca si copiii mei si ma deranjeaza ca am framedrop din cauza ramului low disponibil.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da, e o idee foarte proasta, ca dupa vii aici si intrebi de ce nu mai vezi nimic pe ecran. Plus ca o fortezi si se strica mai repede.

Vrei gaming la performante maxime, cumperi unitate, nu laptop. Iti zbura RDR 2 la 8000 de lei.

| AlinTanase explică (pentru Wr3nch):

O unitate pentru mine mai ales cand trebuie sa il folosesc in diferite louri nu este ok, multumesc pentu raspuns

1 răspuns: