| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat o placa video SAPPHIRE ATI RADEON HD 5450 - 1024 MB (1 GB). Ce parere aveti despre ea?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E una dintre cele mai proaste palci video din ziua de azi. Cum de ai aruncat banii pe ea. Cred ca esti genuld e eprsoana care nu stie ce ii aia o palca video si cum se alege una, ci merge doar pe cati "mega" de meorie are. Pai nu e chiar asa. Placa e ok, pentru filme, full hd, cs, san andreas si cam atat.

| IulianP a răspuns:

Este destul de slaba pentru gaming.

| AleXzpm a răspuns:

E medie

| NimeniAltul109090 a răspuns (pentru AleXzpm):

Adica pot sa ma joc ceva joculete cu ea?

| AleXzpm a răspuns (pentru NimeniAltul109090):

Da cred ca merg toate unele la sateri maxime altele la minime

| AstonMartin a răspuns:

E o placa bunicica pentru cat costa (pana in 200 de lei), direct x 11, dvi, filmele hd o sa-ti mearga bine, si niste jocuri o sa rulezi daca nu joci la rezolutii ultra high. Uite aici un site pe care intri - iti alegi un joc sa vezi daca il poti rula www.canyourunit.com
Vezi ce poti rula cu ea.

| NimeniAltul109090 a răspuns (pentru AstonMartin):

Am o placa video Ati Radeon Sapphire HD5450 PCI Express 2. 1 si cand o bag in placa de baza nu o recunoaste nici cum! Am o placa de baza asrock 945gcm-s.....am inteles ca sunt ceva setari de facut....ma puteti ajuta

| AstonMartin a răspuns (pentru NimeniAltul109090):

Acum am vazut... placa ta de baza are si placa video integrata, trebuie sa o dezactivezi din BIOS, ca sa ti-o recunoasca pe asta noua. Alta varianta - poate nu ai alimentat-o cu energie (daca are alimentare mufa 6 pini). Incearca sa downloadezi ultimul driver pentru placa asta video de aici http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx instalezi acest programel si iti cauta ultimul driver si in functie de ce windows folosesti. Alte nelamuriri in IT, add id my_precious_ring yahoo com