| StefanCristi55 a întrebat:

Mi-am cumparat si eu de curand un Samsung Galaxy S2 plus si am o mica problema.De fiecare data cand descarc o aplicatie mi-o stocheaza in memoria telefonului si nu stiu cum sa fac sa o descarc pe cardul de memorie.As avea nevoie de ceva ajutor.

3 răspunsuri:
| ajutorul3000 a răspuns:

Te duci in setari la aplicatii si selectezi "muta pe cardul SD" sau ceva de genu'.
Cauta si tu bine in setari.

| SonicTheHedgehog a răspuns:

Deci instalezi jocul sau aplicatia dupa dai la setari > aplicatii > gestionare aplicatii si dupa dai pe jocul sau aplicatia pe care ai instalat-o si dai " Mutare pe cardul SD "... Dar oricum ai multa memorie pe acel telefon sau deja ai consumato.

| sNex96 a răspuns:

Salut. Dupa ce ai instalat aplicatia te duci in setari - aplicatii - gestionare aplicatii - selectezi aplicatia dorita si poti sa dai mutare pe card sd. Cel putin asa am eu.
Bafta. happy