| RazvanRoman17 a întrebat:

Mi-am cumparat un microfon de studio condenser cardioid care a venit la pachet cu un cablu jack, l-am conectat la calculator dar nu se aude aproape nimic numai daca pocnesc incet pe el se aud niste zgomote. Am citit ca s-ar putea sa nu il recunoasca placa de sunet si sa am nevoie de ceva usb sound card sau ceva phantom power ca sa mearga, va sa rog sa ma ajutati daca va pricepeti happy.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Microfoanele de studio nu sunt destinate folosirii cu calculator, ci cu echipament audio de studio.
Probabil ar trebui folosit un adaptor sau o adaptare electronica (de exemplu un preamplificator de microfon).

| anonimg a răspuns:

Uite, poate te ajuta asta daca folosesti orice tip de windows:
https://support.microsoft.com/......icrophones

| RazvanRoman17 explică (pentru anonimg):

Am incercat deja si nu se aude mai nimic in afara de niste zgomote in momentul in care loves microfonul incet.